Depilacja laserowa popularnym zabiegiem medycyny estetycznej

Depilacja laserowa to definitywne usunięcie zbędnych włosków wraz z cebulkami. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu zabieg, kierując się chęcią wygody oraz estetyki swojego ciała. Depilacja laserowa kończy się prawie zawsze stuprocentowym powodzeniem.

Usunięcie owłosienia na stałe da pożądany efekt wtedy, jeśli lekarz dobierze odpowiednią moc promieni laserowych w czasie zabiegu oraz włosy będą na tyle dostosowane – muszą być odpowiednio ciemne i grube – aby tę dawkę zaabsorbować. Podstawę skutecznej depilacji stanowi melanina – ciemny barwnik włosa. Dlatego też ważne jest, aby włos był koloru czarnego lub brązowego.

Kolejny czynnik to okolica depilowana oraz grubość włosa. Gruby włos posiadał będzie więcej barwnika, co za tym idzie, będzie łatwiejszy do usunięcia. Najtrudniej pozbyć się cienkich włosków, tak zwanego „meszku”. Najlepszymi miejscami do depilacji są okolice bikini, łydki oraz pachy. Efekty usunięcia niechcianych włosków w tym wypadku oscylują w granicy 90%. Aby całkowicie pozbyć się niepożądanego owłosienia zwykle potrzebne są od 3-5 zabiegów. Konieczność powtarzania zabiegów zależeć będzie od cyklu wzrostu włosów. Nie każde z nich rosną jednakowo, zlikwidować można tylko te, które są w fazie wzrostu. Informują o tym porady dotyczące depilacji.

Tak zwane „uśpione cebulki” nie zaabsorbują promieniowania, w związku z tym niemal pewny jest ich późniejszy wzrost. Aby zniszczyć wszystkie niechciane włosy wymagana jest seria zabiegów w odstępie 4-12 tygodni. Po pierwszym zabiegu nie odrasta już blisko 30% włosów. Należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Ta musi być czysta i posmarowana odpowiednim kremem, jeśli potrzebujemy znieczulenia. Jeśli nasza skóra jest bardzo sucha, należy ją natłuszczać specjalnym balsamem. Podczas zabiegu odczuwa się kłucia o różnym stopniu nasilenia. Wszystko zależy od miejsca depilowanej okolicy oraz indywidualnej wrażliwości na występujący ból. Do przeciwwskazań depilacji laserowej zaliczyć należy ciążę, opaleniznę, stosowanie leków uwrażliwiających na światło czy przeciwwskazania chorobowe – łuszczyca, padaczka.

Chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat depilacji zobacz blog o medycynie estetycznej.

Related Posts