Dlaczego warto stosować podkłady mineralne?

Dziś wiele mówi się o tym, jak dobroczynny wpływ na naszą skórę mają kosmetyki naturalne. Coraz bardziej doceniamy krótkie składy, substancje pozyskane z roślin, oleje. Choć kosmetyki naturalne zazwyczaj są nieco droższe od tych standardowych, bardzo chętnie sięgamy po nie i stosujemy na co dzień. Jednak zazwyczaj tak robimy w przypadku kremów, balsamów czy też kosmetyków do włosów. Co natomiast chociażby z podkładami? Czy mamy naturalną wersję tego kosmetyku?

Naturalną wersją podkładów, są oczywiście podkłady mineralne. To całkowicie naturalne kosmetyki, które wyróżniają się bardzo prostym składem. Zawierają odpowiednie naturalne pigmenty, dzięki którym jesteśmy w stanie zakupić podkład w wybranym przez nas kolorze. Podkłady mineralne mają dużo lżejszą formułę od zwykłych podkładów, które możemy spotkać w każdej drogerii. Dlatego też bardzo często wydaje nam się, że nie są one w stanie zakryć naszych niedoskonałości. Oczywiście w niektórych przypadkach faktycznie może tak się zdarzyć. Jednak stosując podkłady drogeryjne, zazwyczaj wzmagamy nasz trądzik. Takie podkłady bowiem zapychają, potęgują powstawanie brzydkich wyprysków na naszej twarzy. Tymczasem stosując lekką formułę kosmetyków naturalnych jakimi są podkłady mineralne, nie obciążamy w takim stopniu naszej cery. Może ona bardziej oddychać, nie jest również faszerowana sztucznymi substancjami. Dlatego choć początkowo krycie może nie do końca nas zadowalać, na pewno taki podkład wpłynie pozytywnie na stan naszej cery.

Podkłady mineralne występują oczywiście w przeróżnych odcieniach. Od bardzo jasnych, kończąc na tych ciemnych. Każda z nas jest zatem w stanie znaleźć taki, który będzie idealnie dopasowany do jej karnacji. Na rynku mamy podkłady mineralne matujące, rozświetlające czy też kryjące. Możemy zatem dobrać je do naszych preferencji. W przypadku zmagania się ze sporym trądzikiem, który wprawia nas niestety w kompleksy, dobrze jest zdecydować się na podkład kryjący. Być może nie będzie miał on aż tak dużego krycia jak ten drogeryjny, ale jego efekt na pewno spełni nasze oczekiwania. Podkład matujący również daje nam spore krycie, choć nieco słabsze.

Podkład rozświetlający natomiast jest stosunkowo lekki, ale sprawia, że nasza skóra wygląda zdrowo i jest pełna blasku. Na rynku jest wiele marek oferujących podkłady mineralne w różnych cenach. Warto metodą prób i błędów znaleźć ten, który będzie idealnie pasował do nas. Takie podkłady zazwyczaj nie są tanie ale ich stosowanie daje nam pewność, że dajemy naszej skórze to co najlepsze.

Related Posts