Jak dobrać koszulkę do ćwiczeń crossfit

Crossfit to pojęcie, którym określa się wszechstronny program treningowy, którego zadaniem jest jednoczesne wypracowywanie siły, sprawności fizycznej oraz wytrzymałości. Wywodzi się z USA, jednak szybko zyskał popularność w Europie, w tym również w Polsce. Decydując się na trening tej dyscypliny sportu, warto zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór, który zapewni wygodę oraz komfort ćwiczeń.

Cechy wysokiej jakości koszulki crossfit

Podstawą ubioru każdej osoby ćwiczącej crossfit jest koszulka. Powinna ona przede wszystkim ściśle przylegać do ciała, aby nie przeszkadzać podczas przeprowadzania treningów. Najlepiej gdyby wykonana była z wysokiej jakości materiałów odprowadzających pot na zewnątrz. Tego typu odzież termoaktywna zapobiega przyklejaniu się koszulki do ciała. Jej główną zaletą jest jednak to, że pomaga utrzymywać stałą temperaturę ciała, chroniąc organizm przed nadmiernym nagrzewaniem lub wychładzaniem. Najlepsze koszulki crossfit wykonane są z materiałów zawierających w sobie jony srebra, które zapobiegają rozwojowi bakterii i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Szukając koszulki, warto zwrócić także uwagę na szwy i przeszycia. Najlepiej gdyby wykonane były z cienkich i delikatnych nici. Zbyt grube szwy mogą powodować nieprzyjemne otarcia podczas wykonywania ćwiczeń.

Koszulki crossfit i ich wygląd zewnętrzny

Kwestie wygody i funkcjonalności powinny być najważniejsze przy wyborze stroju do treningu crossfit. Nie należy jednak zapominać także o wyglądzie zewnętrznym. Na rynku dostępne są koszulki crossfit w nowoczesnych wzorach i kolorach. Niektóre sklepy umożliwiają nawet ich personalizację, czyli naniesienie własnej grafiki lub tekstu. Dobrze dobrana koszulka znakomicie podkreśla sylwetkę osoby ćwiczącej oraz uwydatnia jej muskulaturę. Poszukując koszulek z kolorowymi motywami, warto zapytać sprzedawcę o trwałość kolorów oraz ich odporność na pranie i ścieranie. Najbardziej trwałe kolory uzyskuje się wykorzystując nowoczesną technikę barwienia tkanin nazywaną sublimacją.

Related Posts