Gabinet stomatologiczny – jakie usługi oferuje?

Dawno minęły już czasy, kiedy do dentysty wybieraliśmy się, gdy ból zębów nie pozwalał nam już na normalne funkcjonowanie. Odpowiednia profilaktyka i codzienne dbanie o stan naszego uzębienia pozwala na niemal całkowite wyeliminowanie tego problemu. Coraz częściej wizyta w gabinecie stomatologicznym przestaje nam się kojarzyć z bolesnymi i nieprzyjemnymi zabiegami takimi, jak wyrywanie zębów czy leczenie próchnicy.
Jakie inne, ważne dla zdrowia naszych zębów, usługi oferuje dentysta?

Wybielanie zębów

Współczesny gabinet stomatologiczny oferuje swoim klientom szeroki zakres usług. Oprócz tradycyjnego leczenia ubytków, możemy poddać się zabiegowi wybielania zębów. Jest on polecany szczególnie dla osób, które piją dużo kawy, herbaty lub palą papierosy. Czynniki te powodują pojawienie się na naszych zębach nieestetycznych przebarwień, których całkowite usunięcie jest niemożliwe za pomocą normalnej, codziennej higieny jamy ustnej. Wybielanie zębów jest zabiegiem bardzo popularnym, a korzystają z niego osoby, które chcą by ich uśmiech był nie tylko zdrowy, ale także śnieżnobiały.

Implanty

Utrata zębów nie musi być tragedią. Mimo, że nasz ząb nie masz szans odrosnąć, to lekarz stomatolog może na jego miejsce wstawić tzw. implant. Jest to mała, tytanowa śruba, którą umieszcza się w kości szczęki. Na niej z kolei montuje się koronę zastępującą brakujący ząb wykonaną z porcelany lub ceramiki. Jest to zabieg niezwykle istotny dla tych z nas, którzy utracili naturalne zęby, a chcą w dalszym ciągu cieszyć się pięknym uśmiechem oraz pełnym komfortem podczas jedzenia.

Protetyka

Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się odbudową zniszczonej korony zęba, poprawy kształtu i ustawienia naszych zębów, a także korektą trwałych przebarwień. Dla osób starszych, które utraciły część zębów, oferuje także możliwość wykonania stałych bądź ruchomych protez zębowych. W tej dziedzinie dostępny jest szeroki zakres rozwiązań, spośród których lekarz z pewnością dobierze odpowiednie dla nas i naszego portfela.
Wizyta w gabinecie stomatologicznym wcale nie musi być ostatecznością i przykrym obowiązkiem. Wręcz przeciwnie, powinniśmy często odwiedzać gabinet stomatologiczny by regularnie kontrolować stan i zdrowie naszych zębów. Warto także skorzystać z dodatkowych usług oferowanych przez dentystę aby cieszyć się jeszcze piękniejszym uśmiechem.

Related Posts