Rafting – z czym to się je?

Ostatnimi czas podczas wycieczek bardzo często możemy spotkać się z dość ciekawym określeniem – rafting. Co to takiego i z czym to się w ogóle je? Rafting to forma turystycznego spływu rzecznego, który może odbywać się w kajakach czy też na pontonie. Niekiedy, jeśli mamy do czynienia z takim regionem, używa się do niego tratwy, co jest jeszcze bardziej ekstremalnym przeżyciem. Rafting jest bardzo popularny ponieważ dostarcza mnóstwa przeżyć i emocji.

Jak powinniśmy ubierać się na rafting?

Oczywiście w przypadku tak ekstremalnej rozrywki, potrzebny jest nam odpowiedni strój. Podstawa powinien być dla nas strój kąpielowy, choć nie jest on w żadnym wypadku obowiązkowym elementem. Gdy jednak się zmoczy, nie odczuwamy dyskomfortu. Pomyślmy natomiast o spływie w zwykłej, bawełnianej bieliźnie, która pod zmoczeniu wszędzie nam się przykleja. Strój kąpielowy jest zatem dla nas o wiele bezpieczniejszą opcją, z której na pewno warto skorzystać.

Na strój kąpielowy powinniśmy ubrać jakąś wygodną i przede wszystkim przylegającą koszulkę. Podczas wywrotki kajaka lub gdy trochę wody nam do niego wleci, będziemy cali zmoczeni. Lepiej zatem mieć obcisłą koszulkę, która nie będzie nam podwiewać na wszystkie strony, gdy poważnie zamoczymy się w wodzie. To wszystko jest również dla naszego komfortu. Poza tym dobrze gdy choć odrobina materiału przylega do naszego ciała i go w jakiś sposób ochrania, przykładowo przed wystającymi gałęziami.

Kolejną częścią garderoby są spodenki. Również powinny być one przylegające i nieco dłuższe. Na takim kajaku możemy spędzić naprawdę długie godziny. Dobrze zatem, by wygodnie było nam siedzieć. Dłuższe spodenki zapewniają większy komfort, bezpieczeństwo i ochronę naszej skóry. Powinny być one wykonane również z jakiegoś wygodnego materiału. Co natomiast z butami? Pod żadnym pozorem nie powinniśmy decydować się na japonki choć może nam się wydawać, iż jest to obuwie idealne do wody. Są one mało stabilne, w wodzie ciężko się w nich poruszać, a jak to zostało już wcześniej wspomniane, kajak może się wywrócić. Dobrze jest zatem zabrać jakieś adidasy bądź też trampki, które będą bardzo dobrze przylegać do stopy, ochraniać naszą kostkę itp. Wówczas na pewno będziemy odczuwać o wiele większy komfort.

Nie powinniśmy zabierać ze sobą żadnych rzeczy cennych, ponieważ podczas spływu możemy je stracić. Jeśli musimy zabrać coś absolutnie niezbędnego, należy wyposażyć się w worek wodoszczelny i dobrze przymocować go do tego, czym będziemy się poruszać, by się nie oderwał.

Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości dotyczące doboru odzieży na rafting warto przeczytać artykuł JAK SIĘ UBRAĆ NA RAFTING?

Related Posts