Rodzaje laserów stosowanych w depilacji

Depilacja laserowa to jeden z wiodących trendów na rynku kosmetycznym i medycyny estetycznej. Pozwala ona na praktycznie trwałe usunięcie zbędnego owłosienia z powierzchni ciała. Szczególnie wskazana jest dla osób ze skłonnością do podrażnień, stanów zapalnych po innych formach depilacji, jak i tych dla których problemem są wrastające włoski.

W depilacji laserowej wyróżniamy kilka rodzajów laserów używanych do zabiegów.
Laser rubinowy ma długość fali 694 nm. Był pierwszym urządzeniem stosowanym przy depilacji owłosienia z twarzy. Jest w stanie usunąć tylko włosy ciemne, a w przypadku ciemnej karnacji zabieg jest utrudniony.

Laser aleksandrytowy posiada długość fali 755 nm. Bardzo skutecznie usuwa ciemne owłosienie, zaś gorzej jasne. I ponownie, jak i w przypadku lasera rubinowego ciemna karnacja obniża skuteczność zabiegu.

Laser diodowy, który wykorzystuje falę o długości 810-820 nm. Jest skuteczny w niszczeniu ciemnych włosów, dodatkowo niszczy komórki odpowiedzialne za ich odbudowę. Może być stosowany na wszystkich rodzajach skóry, oprócz bardzo opalonej. Niektóre zabiegi z wykorzystaniem tego rodzaju lasera mogą wymagać znieczulenia. Zaś laser diodowy o długości fali 940 nm pozwala uzyskać dobry efekt również u osób z ciemną karnacją. Działanie lasera diodowego jest powierzchniowe, dzięki czemu jest to metoda całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna. Jednym z najnowocześniejszych laserów tego typu jest Laser Diodowy Light Sheer firmy Coherent-Lumenis. Redukuje on czas zabiegu do minimum oraz zapewnia długookresowy efekt, tym samym niweluje potrzebę kilkakrotnego powtarzania zabiegu. Posiada poza tym specjalny układ chłodzący, który znieczula pacjenta, niwelując dyskomfort, a tym samym zapewnia ochronę skóry przed oparzeniem podczas naświetlania. Obecnie lasery typu: rubinowe, aleksandrytowe bądź neodymowojagowe są już przestarzałe i coraz rzadziej stosowane.

depilacja a kobietaLaser neodymowojagowy Nd:YAG korzysta z fali o długości 1 064 nm. Urządzenie to stosowane jest do usuwania włosów nawet na opalonej skórze.

 

Related Posts