Stosowanie suplementów na włosy, skórę oraz paznokcie – co warto wiedzieć?

Na kondycję skóry, włosów oraz paznokci, wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest między innymi dieta. Gdy jest ona bogata w w witaminy i minerały, pozwala zachować ich piękny wygląd. W różnorodnej diecie nie powinno zatem brakować przede wszystkim warzyw, ale i pożywnych owoców. Istotnym czynnikiem w dbaniu o wygląd zewnętrzy, jest także aktywność fizyczna. Wiąże się z nią jednak o wiele więcej korzyści, między innymi szansa na uchronienie się przed licznymi chorobami cywilizacyjnymi, jakimi są chociażby nowotwory. Jednak nie zawsze udaje nam się w ciągu dnia spożyć pełnowartościowy posiłek czy też znaleźć czas na jakieś ćwiczenia. Warto zatem wspomagać się pod tym względem suplementami diety.

W jakich sytuacjach warto rozpocząć suplementację?

Suplementy warto zacząć spożywać w momencie, gdy zaczynamy zauważać drastyczne zmiany w kondycji skóry, włosów i paznokci. Mowa tutaj zatem o wypadaniu włosów czy też ich ogólnym osłabieniu. W przypadku paznokci mogą one natomiast stać się łamliwe, mogą także znacznie wolniej rosnąć. Skóra za to najczęściej staje się poszarzała i pozbawiona blasku. To właśnie obserwowanie takich zmian powinno nas zmotywować do tego, aby korzystać ze środków będących uzupełnieniem diety. W momencie gdy prowadzimy zdrowy styl życia, odpowiednio się odżywiamy i jesteśmy aktywni a mimo wszystko kondycja naszego ciała nie jest już dla nas zadowalająca, wówczas jest czas na skorzystanie z suplementów diety.

W co powinny być bogate suplementy diety na włosy, skórę i paznokcie?

Oczywiście chcąc wzmocnić swoje ciało pod tymi trzema względami, nie można zakupić pierwszego lepszego suplementu diety. Musi on zawierać składniki, które faktycznie będą oddziaływać na te części ciała. Pierwszym i najważniejszym składnikiem tego typu suplementów, jest biotyna, mająca niebagatelny wpływ na kondycję skóry, włosów i paznokci. W takich suplementach powinien znajdować się również kwas pantotenowy, kwas foliowy, witamina B6, B12. A, C oraz E. Ponadto są one bogate również w miedź, mangan, cynk czy też selen. Te składniki można oczywiście znaleźć również w pożywieniu jednak na co dzień spożywamy je zazwyczaj w zbyt małych ilościach, by móc poprawić kondycję chociażby swojej skóry.

Related Posts