Co wiemy o depilacji laserowej?

Wiele osób zmaga się z problemami z nadmiernym owłosieniem, co może być spowodowane różnymi schorzeniami lub zaburzeniami w gospodarce hormonalnej. Tradycyjne golenie pomaga tylko chwilowo, ponieważ włoski odrastają błyskawicznie i często stają się coraz bardziej widoczne. Czy istnieje sposób, aby całkowicie pozbyć się problemów z nadmiernym owłosieniem bez konieczności uciążliwego golenia?

Depilacja laserowa jest bardzo pomocna zwłaszcza tym osobom, które posiadają ciemne i mocne włosy. Dzięki tej metodzie możemy zapomnieć o wstydliwym problemie, ponieważ zabieg laserowy może w 100% usunąć niechciane owłosienie. Procedura polega na podgrzewaniu mieszków włosowych co prowadzi do ich uszkodzenia. Dzięki temu włosy przestają odrastać. Bardzo ważne jest, aby dobrze dobrać moc lampy, w przeciwnym razie możemy poważnie uszkodzić skórę. Z tego względu bardzo ważny jest odpowiedni wybór gabinetu, w którym poddamy się zabiegowi. Przed wykonaniem depilacji laserowej pacjent powinien wypełnić ankietę na temat swojego stanu zdrowia oraz leków, które przyjmował w ostatnim czasie. Przed zabiegiem przeprowadza się także próbę laserową na niewielkim fragmencie skóry, dzięki czemu lekarz może dobrać odpowiednią moc lasera. Źle dobrane parametry lampy mogą mieć bardzo opłakane skutki, ponieważ może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń skóry. Niewystarczająca moc wiązki laserowej oznacza brak efektów zabiegu i konieczność jego powtórzenia.

Depilować można m.in. wąsik kobiecy:

Wpadaj do nas na #wąsik! 😍 #depilacjalaserowa #care #lasercare #warszawa #stolica #pieknawwielkimmiescie

Post udostępniony przez LaserCare (@lasercare_) 26 Paź, 2016 o 4:12 PDT

Jak każdy zabieg, depilacja laserowa ma przeciwwskazania. Osoby, które chcą poddać się tej metodzie nie mogą zażywać wielu leków (między innymi antybiotyków, środków przeciwdepresyjnych oraz fotouczulających). Niewskazane jest również stosowanie niektórych ziół, dlatego warto zwrócić także uwagę na te z pozoru nieszkodliwe preparaty. Skóra pacjenta chcącego poddać się zabiegowi powinna być zdrowa i niepodrażniona, zabronione jest także korzystanie z kosmetyków brązujących i samoopalających. Przeciwwskazaniem do depilacji jest także ciąża oraz infekcje.

Related Posts