Zapalenie bakteryjne pochwy – częsty problem higieny intymnej

Zapalenie bakteryjne pochwy może spotkać praktycznie każdą kobietę, bez względu na jej wiek metrykalny czy też subiektywnie odczuwalne samopoczucie. Ta nieprzyjemna dolegliwość zaatakować może zarówno dziewczyny młode, w okresie dojrzewania, jak i panie które uciążliwy moment menopauzy mają już dawno za sobą.Ta nieprzyjemna dolegliwość zaatakować może zarówno dziewczyny młode, w okresie dojrzewania, jak i panie które uciążliwy moment menopauzy mają już dawno za sobą. Wystarczy chwila nieuwagi na wakacjach, brak higieny czy częste kąpiele w miejscach publicznych – korzystanie z basenów, saun, gabinetów odnowy biologicznej, a nieszczęście – zapalenie gotowe.

Zapaleniu pochwy sprzyjają także częste zmiany partnerów, regularne kontakty seksualne bez zabezpieczenia oraz spełnianie najróżniejszych, nietypowych fantazji erotycznych. Oczywiście powstrzymywanie się od wszystkich wymienionych wyżej czynności niestety nie gwarantuje, że nie zachorujemy na zakażenie bakteryjne pochwy. Można wyeliminować zagrożenia i zmniejszyć prawdopodobieństwo zapalenia poprzez zastosowanie się do kilku wskazówek, ale przede wszystkim trzeba podkreślić wagę profilaktyki i regularnych badań ginekologicznych.

Profilaktyka

Jednak, jak już wspomniałam, powszechnie funkcjonuje wiele mniej lub bardziej sprawdzonych metod codziennego zapobiegania zapaleniu pochwy. Po pierwsze i najważniejsze – regularne mycie się co najmniej dwa razy dziennie i stosowanie specjalnych płynów do higieny intymnej. Do drugie, ryzyko zapalenia pochwy zmniejsza także używanie specjalnych, niezwykle chłonnych podpasek i wkładek higienicznych, które dodatkowo dają uczucie komfortu przez cały dzień. Ponadto warto zaopatrzyć się w chusteczki do higieny intymnej, które zawierają specjalne substancje dezynfekujące, bakteriobójcze i odświeżające. Są one bardzo łatwe w użyciu, niewielkie i bez trudu zmieszczą się do damskiej torebki.

Po czwarte, niektórzy specjaliści twierdzą, że ryzyko zachorowania na zapalenia pochwy zmniejsza dieta bogata w witaminy i kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Doradza się częste jedzenie zielonych warzyw, ryb morskich, owoców z pestką, nasion słonecznika, orzechów, kukurydzy i oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Pełny opis leczenia oraz zapobiegania domowymi sposobami na zapalenia pochwy znajdziesz w artykule na Albothyl.pl

Related Posts