Zdrowe śniadania w prostym wydaniu

Jedzenie śniadania to bardzo ważny moment każdego dnia. Ten frazes może wydawać się nudny, ponieważ jak mantrę powtarza to każdy poradnik zdrowego żywienia. W dzieciństwie powtarzali nam to rodzice, w szkole higienistka, a dziś trenerzy i czytane poradniki. Dlaczego tam często mówi się o śniadaniu? Odpowiedź jest równie banalna – śniadanie faktycznie jest sprawą kluczową, jeśli zależy nam na dostarczaniu organizmowi energii w odpowiedni, korzystny dla zdrowia i samopoczucia sposób. Jest przynajmniej kilka powodów, dla których należy o nich zawsze pamiętać.

Śniadanie pomaga rozpocząć dzień z nową energią

Przygotowuje organizm na wysiłek całego nadchodzącego dnia i zapobiega wilczym atakom głodu pod wieczór, dlatego też stanowi profilaktykę nadwagi. Warto zadbać o to, by jego zjedzenie było atrakcyjne – istnieje cały repertuar smacznych potraw śniadaniowych, a takie sprzęty jak wyciskarka do soku pozwolą wzbogacić je o świeży owocowy lub warzywny sok, pełen witamin i zdrowego cukru. W połączeniu z owsianką lub kanapkami z pełnoziarnistego chleba zapewni nam to całodzienną ochronę przed nadmiernym zmęczeniem, niekontrolowanym podjadaniem i silnym przeżywaniem stresu. Ponadto niejedzenie śniadania stwarza ryzyko dolegliwości ze strony układu pokarmowego i serca. Jak to działa? Brak śniadania powoduje, że kolejne posiłki będą niebezpiecznie podnosiły poziom glukozy we krwi. Dlatego warto zainteresować się swoimi porannymi rytuałami i uzupełnić je o porządne, przemyślane śniadanie, jeśli brakuje go w terminarzu.

Na obiad natomiast można przygotować własnej roboty doskonały i zdrowy makaron:

Noc jest dla organizmu porą regenerowania się, gdy zużyte zostają ostatnie rezerwy glukozy z poprzedniego dnia. Dlatego tak ważne jest dostarczenie nowej porcji energii niedługo po wstaniu – najlepiej do godziny. Zaniedbanie tego elementu grozi utratą kontroli nad ilością i jakością spożywanego pokarmu przez resztę dnia. Rozregulowany, pozbawiony stałych posiłków organizm magazynuje też tkankę tłuszczową, co szybko może przełożyć się na nadwagę, problemy ze zdrowiem i samopoczuciem.

Szczegółowe informacje na temat profesjonalnych wyciskarek do soków znajdą Państwo na https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-jednoslimakowe

Related Posts