Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy do cery wrażliwej?

Pielęgnacja cery wrażliwej i przesuszonej to trudne zadanie. Podstawą jest tu wybór odpowiedniego kremu, ponieważ taki produkt będzie odpowiadał za całodniową ochronę skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapewni jej optymalne nawilżenie. Utrzymanie prawidłowego poziomu wody w zewnętrznych warstwach skóry jest natomiast kluczowe w profilaktyce powstawania zmarszczek.

Krem przeciwzmarszczkowy do cery wrażliwej – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Posiadaczki skóry wrażliwej są szczególnie podatne na szybkie powstawanie zmarszczek. Na ich pojawienie się ogromny wpływ ma bowiem poziom nawilżenia cery. Jeżeli jest ono niewystarczające, zmarszczki w krótkim czasie zaczną stanowić problem. Dermatolodzy zachęcają, by w takim wypadku po profesjonalny krem przeciwzmarszczkowy sięgały nawet dwudziestolatki. W ich wieku o starzeniu się skóry jeszcze się nie myśli, warto jednak zapewnić jej wsparcie oraz ochronę. Odpowiednio nawilżona, wzmocniona kwasem hialuronowym i mocznikiem, nie będzie ulegała tak znacznemu wysuszeniu. A to przełoży się na mniejszą podatność na zmarszczki. Wymienione substancje stanowią podstawę składu dobrego kremu przeciwzmarszczkowego do cery wrażliwej. Poza nimi produkt ten powinien zawierać jak najwięcej minerałów, które odżywiają skórę i wygładzają ją. Za przykład może tu posłużyć krem przeciwzmarszczkowy do cery wrażliwej Pollena-Eva. Wyrób ten wzbogacono także o bogaty w witaminy olej rokitnika czy kojącą podrażnienia alantoinę. Wspólnie zapewniają skórze wszechstronną ochronę przed podrażnieniami, nadmierną utratą wody oraz powstawaniem zmarszczek.

Krem dla wymagającej cery

Skóra wrażliwa, sucha i skłonna do podrażnień, wymaga szczególnie odpowiedzialnego podejścia. W jej przypadku najlepiej sprawdzają się produkty hipoalergiczne o naturalnym składzie. Sztuczne składniki odpowiadają bowiem najczęściej za uczulenia i problemy z cerą. Warto zatem sięgnąć po krem testowany dermatologicznie, który nie powoduje alergii i nie naraża skóry na dodatkowe podrażnienia. W jego składzie znajdują się substancje znane ludziom od lat i sprawdzone w pielęgnacji skóry. Nie tylko nie nasilają problemów z cerą, ale dzięki swojemu intensywnemu działaniu chronią ją przed potencjalnymi zagrożeniami. We współczesnym świecie liczba alergenów jest szczególnie wysoka, a uczulać może praktycznie wszystko. Tym bardziej warto stawiać na kosmetyki tworzone z naturalnych składników. Zwłaszcza jeżeli posiada się cerę podatną na wysuszanie, a co za tym idzie także podrażnienia i zmarszczki.

Related Posts