Karboksyterapia – zadbaj o swój wygląd

nowoczesna-karboksyterapia

Każda kobieta chce pięknie i młodo wyglądać. Aby to osiągnąć, poddaje się liposukcji czy botoksowi. Przełomem w medycynie estetycznej okazała się jednak karboksyterapia, czyli terapia polegająca na wstrzyknięciu pod skórę niewielkich dawek dwutlenku węgla.

Działanie karboksyterapii

niwelowanie-celluitu

Dwutlenek węgla przenika do tkanek podskórnych i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu zwiększa się oczywiście przepływ krwi, a co za tym idzie – składników odżywczych oraz tlenu. Skóra reaguje na wstrzyknięty C02, wytwarzając więcej kolagenu, co sprzyja nadaniu jej tak pożądanej przez nas sprężystości. Pochodną iniekcji dwutlenku węgla jest tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, co poprawia mechanizm krążenia tlenu w tkankach. Prawda, że proste?

Zakres stosowania karboksyterapii

Spektrum zastosowania karboksyterapii jest szersze niż mogłoby się to wydawać. Poza oczywistą niezawodnością w usuwaniu zmarszczek, terapia z użyciem dwutlenku węgla pomaga m.in. w regeneracji cebulek włosowych i ich wzmocnieniu, ograniczaniu liczby rozstępów czy minimalizacji efektu worków pod oczami. Karboksyterapia daje jednak przede wszystkim oszałamiające efekty w redukcji cellulitu i jest bardzo ciekawą alternatywą dla liposukcji. Zabiegi te można również stosować z powodzeniem, kiedy interesuje nas likwidacja efektu podwójnego podbródka bądź pogrubienie skóry.
Panie często zadają pytanie: czy karboksyterapia pociąga za sobą efekty uboczne? Ku radości wszystkich zainteresowanych możemy stwierdzić, że po przebadaniu wszystkich mechanizmów działania i efektów terapeutycznych, nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych kuracji. Należy jednak pamiętać, ze istnieje szereg przeciwwskazań do podjęcia terapii z użyciem CO2. Stanowczo odradza się poddawanie kuracji paniom w ciąży, a także z ciężką niewydolnością serca, płuc lub nerek. Cały proces trwa około kilku tygodni, gdyż obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęstszą praktyką jest wykonywanie jednej lub dwóch iniekcji w ciągu tygodnia. Część z Pań na pewno ucieszy fakt, że kuracja jest całkowicie bezbolesna!
Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zadbała o swój wygląd, wykorzystując tę metodę!

http://proclinic.pl/oferta/karboksyterapia/

Related posts