Moda na ortodoncję we Wrocławiu

Kilkanaście lat temu aparat ortodontyczny kojarzył się z brzydkimi nastolatkami z amerykańskich filmów. Minęły dwie dekady, aby moda na ortodoncję ogarnęła całą Polskę. Chyba każdy chce teraz nosić aparat na zęby we Wrocławiu. Usługi ortodontyczne na wysokim poziomie kosztują niewiele w porównaniu do poprzednich lat, więc coraz więcej osób może sobie pozwolić na wyprostowanie krzywych zębów, a kolejki u ortodonty nie maleją. W końcu proste zęby mają znaczenie estetyczne, ale także zdrowotne.

Niewiele osób wie, że zaburzenia zgryzowe mogą prowadzić do dysfunkcji stawów skroniowo-żuchowowych, a przez to stałych bólów mięśniowych i kostnych. W takim przypadku konieczne jest jak najwcześniejsze wdrożenie leczenia u profesjonalisty. Lekarz ustala plan leczenia, który może trwać od roku do kilku lat w zależności od typu wady, predyspozycji, warunków leczenia, a także wieku pacjenta. Należy w tym miejscu przypomnieć, że więzadła i kość przebudowują sie o wiele wolniej w starszym wieku niż tuż przed skokiem we wzroście, który odbywa się podczas dojrzewania, więc warto kierować do ortodonty dzieciaki uczące się w gimnazjum.

Ponadto lekarz wybierze odpowiedni aparat, który najlepiej spełni swoją funkcję w danym przypadku. Oczywiście obecnie najczęściej stosowanymi są aparaty ortodontyczne stalowe (mniej estetyczne, montowane od powierzchni licowej zębów), które zamawia się u producenta. Zadaniem lekarza jest dopasowanie łuków do jamy ustnej, przymocowanie klejem kompozytowym zamków lub zacementowanie pierścieni na zębach szóstych lub siódmych w celu zakotwiczenia aparatu.

Łączny koszt leczenia zależy od ośrodka, w którym montujemy aparat. Na ogół wynosi on kilka tysięcy złotych, przy czym cena za dwa aparaty na obydwa łuki wynosi około trzech-czterech tysięcy złotych przy wyborze modelu tradycyjnego (aparat lingwalny, montowany od podniebienia, jest droższy z powodu trudności w montażu). Czym jest ta cena w porównaniu do zysków, które można osiągnąć posiadając piękny uśmiech?

Related Posts