Wymarzona sylwetka na wakacje

Widząc na plaży dobrze zbudowanego mężczyznę z wyrzeźbionym brzuchem, każdy facet chciałby osiągnąć podobny efekt. Jeszcze bardziej widoczne jest to w przypadku kobiet, które widząc dziewczynę z płaskim brzuchem i idealnymi krągłościami nie potrafią zrozumieć jak można osiągnąć taki wygląd i czują się zawstydzane. Okazuje się, że zadanie nie jest aż takie trudne i niemal każdy może wyglądać podobnie. Najważniejsza jest systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu.

Dieta redukcyjna

Pierwszym, najważniejszym krokiem jest zmiana diety na taką, która będzie zawierała odpowiednią ilość kalorii, pochodzących ze zdrowego źródła. Dieta redukcyjna, czyli taka, która ma pomóc pozbyć się nadmiaru tłuszczu, musi zostać obliczona przez kogoś, kto zna się na tym temacie i poza obliczeniem odpowiedniej ilości kalorii, powie nam jakie produkty najlepiej spożywać aby dieta nie okazała się monotonna i niesmaczna. Trener personalny będzie odpowiednią do tego zadania osobą, ponieważ poza ułożeniem diety, wprowadzi nas w świat ćwiczeń, które doprowadzą do osiągnięcia celu.

Ćwiczenia siłowe i cardio

Po rozpisaniu diety kolejnym ważnym krokiem jest ustalenie treningów odpowiednich do osiągnięcia rezultatu jaki sobie wymarzymy. Jeżeli zależy komuś wyłącznie na pozbyciu się kilogramów, najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie treningu cardio, który polega na długim, intensywnym treningu, sprawdzającym wytrzymałość. Takim treningiem może być np. bieganie na długim dystansie.

Trening taki idealnie sprawdza się kiedy uznamy, że tkanka tłuszczowa na naszym ciele przekroczyła ilość, zapewniającą przyjemny widok. Jeżeli istotne jest dla nas zbudowanie mięśni, które nadadzą estetyczny, atletyczny wygląd, nie obejdzie się bez ćwiczeń na siłowni. Trener personalny dobierze odpowiednie ćwiczenia, i nauczy nas ich wykonywania. Źle wykonane ćwiczenie może prowadzić do kontuzji, dlatego warto korzystać z wiedzy bardziej doświadczonych użytkowników siłowni. Odpowiednia dieta i ćwiczenia, połączone z wytrwałością w dążeniu do celu, są gwarancją sukcesu.

Related posts