Poziom cholesterolu we krwi

Cholesterol może w nadmiernych ilościach bardzo niekorzystnie wpływać na nasz organizm oraz na nasze zdrowie. Cholesterol oraz jego poziom w naszym organizmie zależy przede wszystkim od sposobu odżywiania się. Jeśli spożywamy potrawy, które są bogate w tłuszcze oraz nasycone kwasy tłuszczowe wówczas poziom cholesterolu w naszej krwi może znacznie rosnąć. Z tego powodu, jeśli w długim okresie czasu chce się zmniejszyć ilość cholesterolu dostarczanego dla organizmu powinno się postawić na odpowiednią dietę, która ogranicza spożywanie słonych przekąsek, cukru czy też czerwonego mięsa. Nie powinniśmy również zapominać o spożywaniu takich potraw, które zawierają odpowiednie ilości tłuszczów o pochodzeniu roślinnym czyli oliw, ryb, orzechów. W takich składnikach pokarmowych znajduje się cholesterol, który uznawany jest za znacznie korzystniejszy dla ludzkiego organizmu.

Obniżenie cholesterolu

Jeśli mamy wysoki poziom cholesterolu zawsze możemy postawić na różnego rodzaju suplementy diety, które pozwalają na jego obniżenie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych za pośrednictwem naturalnej diety, która jest znacznie zdrowsza i lepiej przyswajalna dla ludzkiego organizmu. Do ważnych substancji, które obniżają poziom cholesterolu uznawanego za negatywnie wpływający na ludzkie zdrowie zalicza się HDL. Znajduje się on między innymi w pestkach słonecznika, dyni czy rybach.

Sposób przygotowania posiłków

Oprócz samej diety, która pozwala zredukować spożywanie negatywnie wpływającego na nasze zdrowie cholesterolu lub obniżyć poziom cholesterolu we krwi bardzo duże znaczenia ma również sposób przygotowania posiłków. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest gotowanie poszczególnych potraw a nie decydowanie się na smażenie. Produkty smażone zwłaszcza przy używaniu panierki mają wpływa na podwyższenie tak zwanego złego cholesterolu. Ma to miejsce miedzy innymi z powodu faktu, że panierka działa jak gąbka, która pochłania większe ilości tłuszczów.

Related Posts