Rashguard w mma

Rashguard, znane też jako Rashvest lub Rashie to rodzaj sportowego ubrania wykorzystywanego w intensywnych sportach w celach ochronnych. Nazwa pochodzi z języka angielskiego i znaczy dosłownie „ochronę przed wysypką”. Rash guard można zakładać na gołą skórę, a także razem ze specjalną pianką, używaną między innymi w sportach wodnych do ochrony ciała przed utratą ciepła. Głównymi zastosowaniami tego rodzaju ubioru jest ochrona przed promieniami słonecznymi, a także przed otarciami, skaleczeniami i innego rodzaju urazami mechaniczymi. Rash guard wykorzystywany jest w wielu sportach, między innymi: Kitesurfingu, nurkowaniu, wakeboardingu i innych sportach wodnych, a także w różnego rodzaju sportach walki takich jak MMA.

Wykonanie rashguarda

Rashguard wykonywane są z poliestru lub nylonu oraz spandexu, kombinacja ta zapewnia niesamowitą wytrzymałość na rozdarcia, przetarcia i inne uszkodzenia, jednocześnie pozostawiając strój rozciągliwym i elastycznym, dzięki czemu nie krępuje on ruchów. Zastosowane materiały pozwalają uzyskać nawet do 500% większą rozciągliwość od tradycyjnych ubrań treningowych, jednocześnie charakteryzują się znacznie lepszą wytrzymałością. Przeważnie na wysokości talii wszywana jest obręcz uniemożliwiająca koszulce przemieszczanie się podczas treningu, co znacząca zwiększa komfort użytkowania.

Rashguard w mma

Mieszane sztuki walki, uznawane są za najbardziej rozwijający się sport naszych czasów, nic więc dziwnego, że w dobie rozwijającej się technologii, rozwijają się również gadżety treningowe. W MMA Rash guardy używane są głównie do minimalizacji uszkodzeń mechanicznych. Struktura tych ubrań pozwala chronić przed otarciami podczas uderzeń o matę, co jednocześnie przekłada się na minimalizację szans na infekcję. Materiały i sposób wykonania dobrych jakościowo rash guardów są gwarancją tego, że podczas treningu nie będziemy musieli się martwić o otarcia czy wysypki, a koszula będzie oddychać razem z naszym ciałem. Rash guard zapewni również ochronę przed poparzeniami w słoneczne dni i odprowadzi pot, natomiast w trakcie chłodniejszych treningów pomoże utrzymać ciepłotę ciała.

Related Posts